Darmowe szkolenia dla instytucji niedochodowych

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz zgłosić wniosek o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Choć stowarzyszenia społeczne i charytatywne realizują niezwykle wartościowe projekty i zatrudniają do nich wysoce zaangażowanych wolontariuszy, to odczuwają brak profesjonalnego warsztatu z zakresu kierowania organizacją i zadaniami. A na szkolenia zwykle nie posiadają odpowiedniego budżetu.

Doradcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na całkowicie darmowe szkolenia z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zgłosić swój udział kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak i indywidualni wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia muszą zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

Jakie tematy szkoleń są dostępne?

zarządzanie projektem w organizacji non profit

kierowanie zespołem działaczy społecznych – rola i zadania lidera

komunikacja w organizacji

rozwiązywanie problemów społecznych

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

planowanie zadań 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można zawsze. Jednak szkoleniowcy nie obiecują ufundowania kursu w odpowiedzi na każdą prośbę. Ograniczenie stanowi pula dostępnych w danym kwartale miejsc jak również poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać wędkę a nie rybę – komentuje Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy projekty będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w małych i amatorskich stowarzyszeniach. Tam pomoc doradcza i nauka są nieraz potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi:
Losowy

Firmy dla wolontariuszy

Wspólnie z Fundacją Training Projects uprzejmie zachęcamy do uczestniczenia w kampanii „Firmy dla wolontariuszy”. W ramach realizowanego projektu pracownicy polskich przedsiębiorstw mogą wylosować nieodpłatne warsztaty edukacyjne – jako swoisty prezent w zamian za oferowaną dobroczynność. Do tej pory kursy roz

Czytaj więcej...